Muudatused ID-kaardiga allkirjastamisel veebilehitsejas Chrome

 
Автор Тема
vlk494 14.04.2015 16:59:07
  • Администратор
  • Зарегистрирован: 30.05.2013
  • Сообщения: 342

Selle nädala kolmapäevast (15.04.2015) värskendab Google veebilehitsejat Chrome. Kuna Chrome on Eestis kõige kasutatavam veebilehitseja, puudutab muudatus väga paljusid ID-kaardi kasutajaid ja e-teenuste pakkujaid.

Chrome’i versioon 42 sisaldab radikaalseid uuendusi, millest Eesti jaoks kõige olulisemana muutub viis, kuidas ID-kaart allkirjastamise käigus veebilehitsejaga suhtleb. Siiani toimus veebilehitseja ja ID-kaardi vaheline suhtlus NPAPI tehnoloogias, kuid alates versioonist 42 alustab Google sellest standardist loobumist ja võtab kasutusele Native Messages API.

Lõppkasutajate jaoks toob Chrome’i versioon 42 kaasa vajaduse uuendada ID-tarkvara. Seda tuleb teha aadressil installer.id.ee pärast Chrome’i uuenemist. Kui kasutaja ID-kaardi tarkvara ei uuenda, on allkirjastamiseks võimalik kasutada alternatiivset veebilehitsejat või Mobiil-IDd.
Palun informeerige uuendusest oma kasutajatuge, et nad oskasid vajadusel teie kliente abistada.

Säilitamaks Chrome’i puhul ID-kaardiga allkirjastamise funktsionaalsust, peab e-teenustel olema uue allkirjastamise komponendi tugi. Üleminek tuleb teha neljakuulise perioodi jooksul, mis kulub Google’il standardite täielikuks vahetamiseks. Üleminekuperioodil saab allkirjastada nii uues kui ka vanas tehnoloogias eeldusel, et lõppkasutaja arvutis on ID-tarkvara uuendatud. Alates augusti teisest poolest lubab Chrome allkirjastamist ainult uues tehnoloogias.
Palun planeerige oma infosüsteemis vastav üleminek.

vlk494
 
kindlus 03.03.2016 15:52:07
  • Зарегистрирован: 05.09.2013
  • Сообщения: 81

Tere,
Lisaks ID tarkvara uuendamisele võib osutuda ka vajalikuks mõningate Pluginate tekitamine/võimaldamine arvutisse. Ise lisasin mõned Pluginad arvutisse, et saaks allkirjastada just Chrome-s, mujal Pluginaid vaja polnud.
Terv.

kindlus
 
 
 Будьте в курсе лучших предложений!

Войти