• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
 10 populaarsemat uusaastalubadust. Aga kuidas teha nii, et need soovid ka täituksid?

10 populaarsemat uusaastalubadust. Aga kuidas teha nii, et need soovid ka täituksid?

Aasta algus on hea aeg, mil rahulikult läbi mõelda oma soovid, unistused ja lubadused alanud aastaks. Millised on 10 levinumat uusaastalubadust nii endale kui ka teistele? Ja kuidas teha nii, et suudaksime neid soove ka päriselt ellu viia?

 

1. Tervislikum eluviis

Aasta algus on kõige populaarsem aeg lubamaks alustada tervislikuma toitumise ja regulaarse liikumisega. Just siis tehakse otsuseid süüa rohkem värskeid puu- ja köögivilju, vähendada töödeldud toidu tarbimist ja juua rohkem vett. Eesmärgiks võiks olla ka valmistada kodus rohkem toite või proovida uusi tervislikke retsepte. Lisaks meeldib inimestele mõelda, et nad hakkavad rohkem trenni tegema, näiteks käia regulaarselt jalutamas, liituda jooga- või tantsutundidega või teha koduseid treeninguid. Ja loomulikult uni – oluline on luua tervislikud, „siniste ekraanideta” uneharjumused ja magada piisavalt, 7-9 tundi ööpäevas.

 

2. Mõnest pahest loobumine

Teine levinud lubadus on lõpetada suitsetamine, alkoholi tarbimine, veipimine või muu pahe. Kui keegi on sõltuvuses ja otsustanud sellest loobuda, siis see on üks tähtsamaid ja tervislikumaid lubadusi ning teistel tasub seda toetada.

 

3. Raha kokkuhoid

Säästlikud ostuharjumused on head mitmes mõttes: esiteks aitavad hoida kokku raha ning lisaks vähendavad keskkonnamõju ja toetavad jätkusuutlikku tarbimist. Koostage kuueelarve, mõelge enne iga ostu hästi järele, koostage ostunimekiri ning soetage ainult kauakestvaid, kohalikke ja miks mitte taaskasutatud esemeid. Siit leiab kokkuhoiuks täpsemaid juhtnööre.

 

4. Uued oskused ja hobid

Paljude inimeste soov on õppida midagi uut, näiteks omandada uus keel, hakata mängima mõnda muusikainstrumenti või proovida puutööd. Selline kasvamine ja isiklik areng tähendab pidevat tööd iseendaga, oma tugevuste ja nõrkuste mõistmist ning muutuste tegemist, et saada paremaks ja haritumaks inimeseks. Võite alustada ka „beebisammusega” – näiteks pühendada rohkem aega asjakohaste raamatute lugemisele.

 

5. Aeg pere ja sõpradega

Lähedastega suhtlemise tähtsustamine on miski, millele oleme mingil hetkel mõelnud kõik. Rohkem kvaliteetaega pereliikmete, sõprade ja armastatud inimestega - neid hetki ei saa tagasi. Alati ei pea kuhugi reisile sõitma, teatrisse minema või pidu planeerima, vaid see võiks tähendada lihtsat kohalolekut, omavahel suhtlemist ja ühist teejoomist.

 

6. Elada hetkes ja nautida elu

See tähendab lubadust võtta aega, et väärtustada igat hetke, nautida loodust, sõprade seltskonda ja iseendaga veedetud aega. Elu on lühike ja me ei tohiks lasta sellel endast mööda minna! Tuleb õppida pidevast ajapuudusest ja ületöötamisest tulenevat stressi vähendama, lõõgastumiseks võib olla kasu uute tehnikate, meditatsiooni või hingamisharjutuste õppimisest.

 

7. Aja parem planeerimine

See lubades on samuti vist kõigil inimestel kuklast läbi käinud, olgu tegemist õpilase, tudengi või töölkäijaga. Kuidas planeerida oma aega nii, et kõigeks energiat jaguks? Tuleb võtta kätte ning õppida korraldama oma päevi ja nädalaid paremaks, elada teadlikumalt, vältida liigset kiirustamist ja tegeleda igapäevaelu tegemistega rahuliku ja keskendunud meelelaadiga.

 

8. Karjääriredelil tõusmine

Töised ambitsioonid on loomulikud, sest kes meist ei sooviks eneseteostust, paremaid töötingimusi ning suuremat palka? Karjäärieesmärkide poole liikumise teekond on igaühe jaoks personaalne, ent kindlasti on abiks, kui teha väike ajurünnak ning panna esmalt paika reaalne plaan ja eesmärgid tööl.

 

9. Senisest parem mina

Oma enesehinnangu ja positiivse mõtlemise kasvatamine ning teistele andestamine vabastab negatiivsetest tunnetest ning teeb meie elu kergemaks. See lubadus aitab vabaneda vihast, leida sisemist rahu ning jagada oma õnne teistelegi. Miks mitte seada alanud aasta eesmärgiks tuua rohkem positiivsust ümbritsevasse maailma, olles toetav ja rahuotsiv oma suhtluses nii enda kui ka teistega!

 

10. Ühiskondlik tegevus ja vabatahtlik töö

Ühiskondlik aktiivsus, vabatahtlik töö ja panustamine kogukonda võimaldab päriselt ka oma elu paremaks muuta. See võib olla nii hoolitsus laste, nõrgemate, loomade või keskkonna, seismine õigluse, ausa spordi, ringmajanduse või taaskasutuse eest – igaühel on oma südameasi, millesse võiks panustada.

 

Need lubadused aitavad teha aastat positiivsemaks ja täis edusamme!


Lubadust anda on üks asi, aga sellest kinnipidamine võib osutuda hoopis keerukamaks. Mõned soovitused, mis aitavad enesele kindlaks jääda: näiteks püstita reaalsed ja mõõdetavad eesmärgid, loo samm-sammuline plaan, kasuta julgemalt prioriteetide hoidmiseks meeldetuletusi ning hoia positiivset meelt. Loe lähemalt, kuidas oma lubadusi täita.

 

Kui teadlik otsus on tehtud, aga vajad ostu tegemiseks lisaraha, saab Omaraha Sulle abiks olla. Tutvu Omaraha laenupakkumistega SIIN.

 

Laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.

Сумма займа:
Период займа:

Возврат:

Процент по займам, начиная с 12% в год. Кредиты сроком до 5 лет.

* Первоначальное предложение является образцом.

Войти