• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
 Lihtsad igapäevategevused, mis aitavad meil olla tervemad

Lihtsad igapäevategevused, mis aitavad meil olla tervemad

Üha enam uuringuid toob esile, et hea tervise võti on elustiilimeditsiin ehk lihtsate muudatuste tegemine oma toitumises, füüsilises tegevuses ja mõtlemises. Aasta algus on kogu maailma suurim lubaduste andmise aeg. Anname teile mõned näpunäited, kuidas uuele aastale tervemana vastu minna.

Positiivselt mõtlemine
Positiivne suhtumine aitab luua tervemat immuunsüsteemi ja tõstab üldist tervist. Sinu keha usub sinu mõtteid, seega keskendu positiivsele!

5 peotäit puu- ja köögivilju päevas
See nõuanne põhineb Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel ning pikendab uuringute kohaselt eluiga ning parandab tervist. Viiest portsjonist kolm peaksid moodustama köögiviljad ja kaks puuviljad. Üheks portsjoniks peetakse 100 g ehk peotäie jagu aiasaadusi. Nipp! Kombineeri puu- ja köögivilju nii, et esindatud oleksid kõik vikerkaarevärvid.

Igapäevane füüsiline liigutamine
Igapäevane treening võib vähendada kõiki vananemise biomarkereid alates nägemisest, vererõhust, lihastest ja kolesteroolist kuni luutiheduseni. Kui tahad hästi elada ja kauem elada, pead olema füüsiliselt aktiivne! Uuringute järgi muudab juba kümme minutit treeningut päevas inimese tervemaks – nii et keera raadio põhja ja tee paar tantsu lemmikmuusika järgi, jaluta poodi ja tagasi või hüppa hüppenööriga!

Piisavalt pikk ja kvaliteetne uni
Unehäirete puhul võid proovida lõõgastustehnikaid või süüa enne magamaminekut väikese vahepala toitudest, mis aitavad keha ja vaimu unerežiimi viia: täisterahelbed piimaga, kaerahelbed või kummelitee. Magamistuba peaks olema täiesti pime ja nutiseadmed tasub jätta teise tuppa, sest tehislik sinine valgus rikub une. Kui muremõtted magada ei lase, kirjuta need üles ja luba endale, et mõtled lahendusele homme.

Näputoidud au sisse
Kui rohkemate puu- ja juurviljade lisamine toidukordadesse ei kõla kõige meeldivamalt, siis vaata lapsi ja söö nagu nemad ehk tarbi õhtusnäkke tervislike näputoitude näol. Porgandi- ja selleripulgad, kirsstomatid, viinamarjad, marjad ja kuivatatud puuviljad – need kõik pakatavad tervislikest antioksüdantidest ja annavad energiat.

Toidulisandid ei asenda õigest toitumist
Kuigi paljud terviseeksperdid soovitavad võtta toidule lisaks erinevaid vitamiine ja mineraale, tuleb ikkagi hinnata oma toidukordade ohutust ja kvaliteeti. On olemas toidulisandeid, millel on tervisele kõrvalmõju või mille tootmist seostatakse ravimite ja toksilisusega. Seega – toidulisandeid tuleb hoolikalt valida ning panustada rohkem kvaliteetsele töötlemata ja e-aineteta toiduainetele. Lisa oma menüüsse rohkem täisteratooteid, värskeid puu- ja köögivilju ning kaunvilju.

Autosõltuvusest vabaks!
Igaühte meist kummitab mõni sõltuvus. Inimkonna üheks väga levinud sõltuvuseks on paraku saanud sõltuvus sõiduautost, milleta paljud ei suuda enam minna kilomeetri kaugusele poodi või tööle. Proovi jalutada lapsele lasteaeda järele ja tehke pärast tore tiir ühistranspordiga. Paljudele lastele meeldib väga näiteks trammiga sõita! Riiklikult on tulemas toetus toredate kastirataste ostmiseks – miks mitte vurada ka ise edaspidi auto asemel hoopis jalgratta seljas, mille kasti saab mahutada kogu poekraami?

Puhkus on oluline
Inimesed, kes veedavad lugematuid tunde treeningsaalides, jooksuradadel või jalgrattatreeningutel, kurdavad vahel, et kõik see füüsiline aktiivsus ei mõju üldse kehakaalu alandamisele positiivselt. Lühenda treeningut! Kui keha ei saa piisavalt puhata, tekib väsimus, väheneb entusiasm, süveneb depressioon. See kõik, mida me terveks olemiseks ei vaja!

Väikesed muudatused viivad suure eesmärgini
Muidugi pole kõik inimesed võimelised 1. jaanuarist alustama täispika trennikava, dieedi ja alkoholipaastuga. Keskendu kõigepealt ühele väikesele ebatervislikule harjumusele ja muuda see tervislikuks ning positiivseks. Näiteks, kui oled harjunud iga lõunasöögi kõrvale jooma limonaadi, asenda see veega. Või koju jõudes ära viska kohe diivanile pikali, vaid tee enne üks minut planku.

Hea seltskond
Kõige tervemad inimesed on need, kellel on suhted teiste tervete inimestega. Kaasa pere ja sõbrad, kutsu nad jalutama ja jagage omavahel tervislike toitude retsepte. Tervislike muutuste tegemine kallimaga võib teid aga hoopis lähendada ja motiveerida.

Vabandused, vabandused...
Võta mõni minut ja kirjuta üles kõik põhjused, miks ei saa kohe treeningprogrammiga alustada. Seejärel vaata iga põhjust lähemalt. Kui põhjuseks on „aega pole”, siis see võib põhineda arusaamal, et spordiklubi asub kaugel ja treening kestab kaua. Leia alternatiiv! Jaluta iga päev poodi, roogi lund, niida muru, pese aknaid... Paraku on enamasti iga vabanduse taga tühipaljas vale.

Ühisüritustele registreerumine motiveerib
Ainult lihaste saamise või kehakaalu langetamise pärast treenimine võib muutuda igavaks. Vürtsita asju, registreerudes mõnele rahvaspordiüritusele – see annab treeningule uue eesmärgi ning lisaks leiad kindlasti uusi sportlikke sõpru ja kaasamõtlejaid! Rääkimata sellest, et paljud taolised üritused tegelevad heategevusega, mis kahekordistab osalejate positiivset enesetunnet.

Joo rohelist teed
Roheline tee on üks tervislikumaid jooke, mis on täis häid antioksüdante, mis aitavad kehal võidelda vabade radikaalidega ehk molekulidega, mis suurendavad haiguste riski ja kiirendavad vananemist. Regulaarne rohelise tee kasutamine pikendab eluiga, aitab rasva põletada ning vähendab riski haigestuda südamehaigustesse ja II tüübi diabeeti.

Tervislikud suupisted olgu alati käeulatuses
Ligi 50% inimestest tunneb regulaarselt isu toidu järele, mis võib muuta ebatervislikud söögid üsna ahvatlevaks. Seetõttu on mõistlik varuda külmikusse või käekotti mõned tervislikud snäkid, mida saab kiirelt ampsata, kui kõht tühjaks läheb. Tervislikud suupisted on näiteks pähklid, puuviljad või amps tumedat šokolaadi.

Joo iga toidukorraga klaas vett
Vesi on optimaalse tervise ja jõudluse jaoks oluline: see aitab säilitada tervet ajufunktsiooni, keskendumist ja positiivset meeleolu ning täidab näiliselt kõhtu. Kui seni on olnud raske piisavalt vett juua, proovi iga toidukorra ajal juua vähemalt klaas.

Eelista treppi liftile
Trepist kõndimine on lihtne viis oma igapäevarutiini treeningu lisamiseks. Uuringud on näidanud, et inimestel, kes ronivad iga päev vähemalt kaheksast trepiastmest üles, on 33% väiksem risk surra kui inimestel, kes veedavad suurema osa ajast istudes. Lisaks võib see üllataval kombel mõnikord olla kiirem kui liftiga sõitmine.

Reguleeritava kõrgusega kontorilaud
Inimesed istuvad kauem kui kunagi varem – keskmine kontoritöötaja veedab oma päevast 15 tundi istudes. Kohutav, kas pole? Eriti kuna vähem istuv inimene on tervem ja ka töö mõttes produktiivsem. Lahendus võib olla reguleeritav kirjutuslaud, mille taga saab soovi korral seista.

Kokkuvõtteks – terve olla on lihtsam kui enamasti arvatakse. Tegelikult on palju viise, kuidas minimaalse pingutusega tervemaks saada: näiteks klaasi vee joomine iga toidukorra ajal, tervislike snäkkide eelistamine, regulaarne unegraafik, autosõltuvusest vabanemine ja trepi eelistamine liftile. Vaid mõne sellise strateegia lisamine oma igapäevasesse rutiini viib tervislikuma ja õnnelikuma elustiilini!

Kui vajad unistuste täitmiseks ja tervema elu elamiseks lisaraha, saab Omaraha.ee Sulle alati abiks olla. Tutvu Omaraha laenupakkumistega SIIN.

Laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.

Сумма займа:
Период займа:

Возврат:

Процент по займам, начиная с 12% в год. Кредиты сроком до 5 лет.

* Первоначальное предложение является образцом.

Войти