• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Oosmo
Eesti XIRR viimased 12 kuud 17,1, Slovakkia 18,3. (NB Reaal/neto/kassapõhine) tootlus märgatavalt madalam (12,7%), aga siin pole mul eraldi statistikat saadaval). Eesti/Slovakkia portfellide mahud 68:32. Slovakkias investeeringud kõigisse gruppidesse (esialgu v.a. 4 ja 5 aastased). Seega pole Slovakkia olukorra üle nurisemiseks nagu põhjust.
Kordan igaks juhuks üle, et SK's tuleks kolme ülemist gruppi käsitleda võrdselt ja investeerida neisse ühepalju. Eestis on 700+ nõrk, SK's hea. Mõnekümne euro kaupa võiks investeerida ka 600+ tasemele.
Ühelt poolt ma muidugi mõistan, miks mõned kassapõhist tootlust arvutavad. Teiselt poolt aga võiks ju tõsta kontole miljoni ja kurta siis, et kassapõhist tootlust pole ollagi. Mis selle point on? Ehk oleks mõistlik vaba raha kuskil mujal investeerida, saaks kassapõhise tootluse kõrgemaks.
OR
arne
Kui mahud on väikesed, siis võivad hinnastamise vead väga valusalt kätte maksta ning vigade parandamine on keeruline, sest infot on vähe. Mul oli aastapikkune Slovakkia eksperiment, aga väga pointi ei näinud, kobad seal pimeduses, et aru saada, mis intressiga võiks laene välja anda ja tulemus ikka sama või halvem kui Eestis. Ilmselt portfell liiga väike selleks, et vaba raha kontol tiksuks, seni olen saanud kõik kenasti Eestisse ära piagutada, stabiilne väljastamise voog ja stabiilne tulu (kaks viimast kuud on teinud jõnksu allapoole, aga see ehk ajutine).
olavi
Tere.
Rõõm näha, et Slovakkiasse on tublisti raha lisandunud. Tänud investoritele! Endiselt on aga üleval kaks probleemi.
1. Kolmas grupp on tugevalt alarahastatud. Ärge võrrelge seda Eesti kolmanda grupiga, vaadake statistikat. SK skooringu mudel on Eesti omast oluliselt erinev. Grupi tootlus on paremgi kui kahes kõrgemas grupis. Invsteerige sinna sama palju kui esimesse kahte. Intressi võib 1-2% kõrgemaks panna aga mitte ka päris lakke upitada.
2. Neljanda grupi kaudu siseneb uus klient ja kui seal raha pole, siis ta siseneda ei saa. Arusaadavalt on neljanda grupi tootlus madalam kuid see toodab kliente esimestesse gruppidesse. Ilma selleta me jääme seisma. Paigutage sinna kümnekaid, 3-aastasesse 20 ja olge rahul tootlusega 10-12%.
Omaraha.ee
arne
Сумма займа:
Период займа:

Возврат:

Процент по займам, начиная с 12% в год. Кредиты сроком до 5 лет.

* Первоначальное предложение является образцом.

Войти