• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
 Kuidas tulla toime pühadeaegsete lisakulutustega?

Kuidas tulla toime pühadeaegsete lisakulutustega?

Pühadeaeg on valdavalt seotud rõõmu ja lähedastega, aga paraku ka kingitustele ning pidulauale tehtavate lisakulutustega. Et jõulud ja aastavahetus mööduksid rahulikult ning nauditavalt, on oluline osata oma eelarvet planeerida ja kulutusi kontrollida. Siin mõned praktilised nõuanded, mis aitavad  tulemuslikult kulutustele piiri panna.

 

Oluline on seada mõistlik eelarve 

Enne pühadeaega määra kindlaks (ja pane kindlasti kirja!), kui palju on võimalik raha kulutada kingitustele, toidule, reisimisele ja muudele pühadega seotud kulutustele. Kõige parem on koostada täpne nimekiri inimestest, kellele soovid kingitusi osta, mõtle välja, mis kingiks võiks olla ja lisa see koos kingituse hinnaga nime taha. See aitab vältida impulssostude tegemist. Pigem olgu eelarves summa suurem kui väiksem.

 

Otsi soodsaid pakkumisi

Kasuta julgelt internetti ja nii e-poodides kui ka kaubanduskeskustes pakutavaid soodsaid pakkumisi, et leida parimaid hindu kingitustele ja toidukaupadele. Ära unusta, et 29. novembril toimub traditsiooniliselt Must reede, mille raames on eriti palju sooduspakkumisi! Must reede ehk Black Friday on ideaalne aeg jõulukinkide varumiseks.

 

Valmista kink ja söögid ise

Kodune küpsetamine ja käsitöö on isikupärane ning odavam alternatiiv poest ostetud kingitustele. Kui oled andekas kuduja, õmbleja või meeldib puutöö, siis ära pelga valmistada armsatele inimestele isetehtud kindaid, pajalappe või lõikelauda. Miks sinu tehtud käsitöö peaks olema viletsam teiste inimeste tehtust? Küpsetajale on jõuluaeg eriti võimalusterohke, sest ise valmistatud makroonid, küpsised ning kõik muu maitsev ning jõululauale sobiv on väga oodatud. 

 

Jagage pere ja sõpradega kogemusi

Ühine kokkamine või käsitöö tegemine on väga nauditav, seetõttu võid sel aastal teha perekonnale või sõpradele ettepaneku midagi koos nii lauale kui ka meelelahutuse mõttes teha. Pärast töö ja enne lõbu – pärast pidulauda võib ühiselt lauamänge mängida või filmiõhtu korraldada. Kingitus on ühine kvaliteetaeg, mitte ainult materiaalne ese!

 

Ära karda öelda „ei”

Kui tunned, et ei saa endale sel aastal kallist meelelahutust või kingituste tegemist lubada, siis ära pelga seda konkreetselt öelda. Iga lisaüritus kontserdi või etenduse näol, aga ka kohtumine kohvikus võtab rahakotist oma osa.

 

Pööra tähelepanu ka väiksematele kulutustele

Algselt väikesena tunduvad summad, mis kuluvad kohvile, maiustustele ja impulssostudele, võivad kiiresti päris kaalukaks kasvada. Pööra neilegi tähelepanu ja proovi selliseid ekspromptväljaminekuid vältida. Mida varem säästmist alustad, seda rohkem eurosid rahakassasse koguneb.

 

Tasakaalusta oma eelarvet

Kui on juba praegu näha, et pühadeaja kulutused kipuvad eelarvet ületama, tuleks otsida viise, kuidas oma eelarvet tasakaalustada. Mõtle lisaülesannete võtmisele või muudele tuluallikatele, pakkudes näiteks teenusena kolimist, kodu koristamist või remontimist või heegeldades väikese raha eest nunnusid kaisuloomi. 

 

Ja ära unusta üldises jõulueelses saginas, et pühadeaeg on aeg olla koos lähedastega ja nautida head seltskonda. Ära lase lisakulutustel oma rõõmu varjutada!

 

Kui vajad kingituste tegemiseks või jõululaua katmiseks lisaraha, saab Omaraha Sulle abiks olla. Tutvu Omaraha laenupakkumistega SIIN.

 

Laen on finantskohustus. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.

Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse