• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
karl
Tere!

Kas alajaotuses “Portfelli jääk” võiks kuvada ka vaba raha jääki? Teoreetiliselt sobiks ka “Raha portaalis” alajaotusesse, aga asukoht polegi kõige olulisem. Kui vaba raha jääk oleks statistikas kirjas, saaks varade tootlust paremini jälgida.

Ma saan nii aru, et:

Vaba raha novembri tulbas peaks vastama vaba raha jäägile kontoväljavõttes 30. novembri seisuga.
Vaba raha detsembri tulbas peaks vastama vaba raha jäägile kontoväljavõttes eilse päeva seisuga.
olavi
olavi
Saate õigesti aru. Niipalju kui ma ise vaadanud olen, klapib küll. Paarisendine erinevus võib tekkida ümardamisest. Kontode jäägid ümardatakse alla, et kõike, mis näha, saaks ka üle kanda.
Masin hakkab kõikvõimalikke jääke ja protsente arvutama millalgi peale keskööd ja toimetab mitu tundi. Seega ei tarvitse kõik numbrid olla kell 24.00 seisuga.
OR
arne
Mul erinevus 1,98.
Üsna tühine erinevus, aga raamatupidajat võib see häirida (mis minu jaoks tähendab, et pean ikka käsitsi kontojääki igakuiselt eraldi välja kirjutama).
Kas see mitu tundi toimetav programm hetkeseisu asemel ei saaks siiski kesköist seisu kalkuleerida?
Kas teised numbrid on ka genereerimise hetkeseisu järgi või siiski 00:00 seisuga?
karl
Midagi on vist tõesti viltu, minu arvates peaks olema nii:
Portefelli jääk detsember = Portfelli jääk november + Intress detsember - boonus detsember - põhiosa kahjum detsember.

Aga ei võrdu.
olavi
olavi
Midagi on vist tõesti viltu, minu arvates peaks olema nii: Portefelli jääk detsember = Portfelli jääk november + Intress detsember - boonus detsember - põhiosa kahjum detsember. Aga ei võrdu.
See nagu ei saagi võrduda. Põhiosa tagasimakseid ega ka suurenemist läbi uute lepingute pole Teil siin üldse. Kuidas saab intress portfelli jääki mõjutada?
Mina pole vaba raha jääkides endiselt näinud suuremaid erinevusi kui paar senti aga me konrollime selle üle. Võtan ka jääkide arvutamise ajahetke osas parema pildi ette. See, kas jääk võetakse kell 24.00 või 01.37, et tohiks tegelikult küll ühtegi raamatupidajat häirida. Isegi kui seal on mingi väike erinevus, siis see lisandub või vähendab järgmist perioodi. Ei tohiks ju olla suuremat sorti probleem.
OR
arne
arne
Portfelli jääk (see uus, mis sisaldab ka vaba raha) näitab kogu varade mahtu portaalis. Kui laekub põhiosa, siis vaba raha suureneb ja investeeringud vähenevad sama summa võrra (portfelli jääk ei muutu), kui laekub intress, siis vaba raha ja portfelli maht suurenevad. Kui investeering müüakse, siis vaba raha suureneb (vähem) ja investeeringud vähenevad (rohkem), erinevus on võrdne põhiosa kahjumiga ning portfelli jääk väheneb selle tulemusel.

Milles ma eksin?
olavi
olavi
Jah, nii on õige küll. Mina pidasin portfelli all silmas seda raha, mis on välja laenatud.
OR
arne
kellaaeg pole tõesti üldse oluline, aga oleks ilus kui kõik numbrid oleks sama aja seisuga.
karl
arne
Siis peaks ju minu arvutuskäik paika pidama?
olavi
Tere.
Portfelli jäägid on ümber arvutatud. Lisatud on minevik. Kui leiate veel vigu, andke palun teada.
Omaraha.ee
arne
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse