• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
peeter82
Punaste laenude arv on mul sel kuul märkimisväärselt kasvanud. Halbade laenude osakaal on suurenenud ligi kaks korda - 1,6% -> 2,7%. Ausalt öeldes ootasin seda juba varem, jaanuaris tõusid ju 4-5 aastaste laenude intressid üle 30% ja jäidki sinna. Kuidas teistel?Huvitav mis toimub, hiiliv majanduslangus?

Mina olen täheldanud aastate lõikes pidevalt, et Sept/Okt (kooli algus) ja Jaanuar on halbade laenude osakaal kõrgem kui ülejäänud aasta.
ooky
Üldiste trendide jaoks on mõistlikum vaadata mitte niivõrd enda portfelli kuivõrd portaali statistika lehekülge. Ka seal saab panna endale vajalikud filtrid riigi, skoorigrupi ja perioodi osas peale. Ilmselt on vähestel neid aktiivseid laenutükke sellisel määral, et sealt mingit põhjapanevat üldistust teha.
janekh
janekh
Üldiste trendide jaoks on mõistlikum vaadata mitte niivõrd enda portfelli kuivõrd portaali statistika lehekülge. Ka seal saab panna endale vajalikud filtrid riigi, skoorigrupi ja perioodi osas peale. Ilmselt on vähestel neid aktiivseid laenutükke sellisel määral, et sealt mingit põhjapanevat üldistust teha.
Seal peab rohkem nüansse arvesse võtma kui ainult müüdud laenude mahu muutus ja portaali keskmine trend ei pruugi näidata ühe konkreetse investori portfelli trendi. Investeerimistingimustega saab mingil määral siiski (teadlikult) üldisest trendist erineda?
Samas muidugi õige ka see, et isiklikus portfellis on vaja mingit piisavat laenude arvu, et andmed mingilgi määral usaldusväärsed oleks.
olavi
Viimastel kuudel halbade laenude osakaal portfellis märgatavalt kasvanud. Kas ainult mina olen seda täheldanud või teistel sama trend portfellis?
kristokaasik
jaan.19 104 043
veebr.19 140 969
märts.19 165 101
apr.19 129 839
mai.19 179 037
juuni.19 160 790
juuli.19 128 619
aug.19 131 981
sept.19 182 635
okt.19 178 063
nov.19 53 203

Portaali statistika, müüdud Eesti laenud. Praegu müüakse laene, mis on võetud varem kui juuli keskpaik, midagi erilist siit küll ei paista. Mul endal ka numbrid suhteliselt stabiilsed, selle aasta tulemus isegi parem kui eelmisel aastal (portfell suurem, intressid kõrgemad, pankrotte vähem), mille tulemusel olen sel aastal teeninud juba 35% rohkem tulu kui eelmisel aastal (raha juurde ei ole pannud).
olavi
Jaa… alates septembrist on pilt päris nutune. Detsembri näitajad: Intress 100€ - Põhiosa kahjum 42€
Lembit123
detsember intress 182, põhiosa kahjum 31. Eesti.
timo99
timo99
detsember intress 182, põhiosa kahjum 31. Eesti.
Põhiosa kahjum 17% intressisummast on väga hea tulemus. Mul on viimase 13 kuu jooksul parim tulemus olnud 9,21%; halvim 36,45% ja keskmine on 22,43%. Kogu Eesti ajalooline (alates 2016) on 23,38%. (2013 alustatud portfell, mis 2020 täitsa ära lõppeb, seal on 20,84%).
Siin peab muidugi vaatama ka seda, kuidas laenusid on väljastatud. Kui korraga suur summa välja laenata, siis selle portsu head laenajad maksavad esimestel kuudel suured summad intresse, aga selle portsu halvad laenajad põhiosa kahju veel ei tekita, see tuleb alles 3-4 kuu pärast. Ehk alguses on keskmine põhiosa kahjum väiksema osakaaluga, siis tõuseb järsult ning seejärel hakkab langema.
olavi
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse