• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Härrased, äkki teete endale selgeks, mis asi on XIRR ja kuidas OR seda kasutab. Kui BMW spidomeeter näitab rohkem kui kraadiklaas, siis te ju ei saada tehasesse kaebekirju.
OR
arne
Haukumise asemel võiks selgitada, miks mu XIRR tõuseb kui mu portfell ei tooda midagi.
Mittetootmises ma ei süüdista portaali kuidagi, see võiks juba selge olla.
Ma tean küllalt hästi misasi on XIRR ja kuidas seisev raha seda mõjutab jne. See teadmine mind ei aita, ma ei küsiks kui ei oleks põhjust.
Ma pole ka ühtki laenu välja andnud ligi poole aasta jooksul - seega uued väljaantud laenud ei saa ka XIRR-i üles bluffida.
Loogiline selgitus oleks, et Omaraha XIRR arvutus võtab arvesse ainult laekunud intressi ja mitte kahjumeid - see oleks ju absurd.
Võimalik, et sa Arne oled aastate jooksul siin foorumis seda selgitanud ja mõistan ka frustratsiooni kui ühtesid ja samu lolle küsimusi aina uuesti küsitakse, aga näiteks KKK ja info all ei räägita XIRR arvutusest midagi.
peeter82
peeter82
See kuu on tulemus enam-vähem nullis, hetkeseisuga 1 EUR kasumit (intress miinus põhiosa kahjum).Mismoodi on võimalik, et statistika all viimase 12 kuu XIRR näitab see kuu 0,3% kõrgemat tulemust kui eelmisel kuul?Kasum on tavapärasega võrreldes vähemalt 2/3 võrra madalam viimasel viiel kuul, aga XIRR näitab langust vähem kui 2%.Kas ma olen rumal või toimub mingi andmete moonutamine?

Liiguta kursor XIRRi juures oleva küsimärgi peale ja seal üsna detailselt kirjas kusjuures, mida arvutus aluseks võtab.

Kui laen on üle 31 päeva viivises, siis kantakse sellest 50% maha. Kui tagatisfond selle 60% eest tagasi ostab, siis väheneb see -50% väiksemaks ehk -40% peale. Või siis teeb laenaja tagasimakseid ja üle 31 päeva viivises hulk väheneb.
RahaFoorum
peeter82
See, kuidas me statistikat, sh Xirr’i arvutame, on kirjas statistika vaates väikeste küsimärkide all. On seal olnud OR algusest peale. Konkreetselt see Xirr, mis kajastab Teie pikaajalist tegevust, on selle aasta sees stabiilselt langenud 17,5%-lt 14,3%-ni. Alumine Xirr, mis kajastab jooksvat aastat, on samal ajal langenud 22,0%-lt 20,4%-ni, kuid oh häda, mitte joonlauda mööda järjepidevalt, vaid paaril kuul ka tõusnud. Lühikese perioodi puhul on hulk põhjusi, miks Xirr võib üles-alla kõikuda. Mõne neist suudate kindlasti ise välja mõelda.
Kui teate mõnd head põhjust, miks ja kuidas (!) peaks OR igakuiselt mitme tuhande kliendi statistikaga manipuleerima, andke teada. Võibolla tõesti ei kajasta Xirr kõiki ettetulevaid olukordi (konsolideerimine, refinantseerimine, ennetähtaegne lõpetamine, võlgu jäämine ja võlas laenu tagasimaksmine jne jne) just kõige adekvaatsemalt, kuid on Teil mõni parem lahendus pakkuda? Kõige olulisem igasuguse statistika puhul on järjepidevus ja eeskätt just seda me Teile pakumegi. Üsna nüri on iga paari kuu tagant lugeda, kuidas portaal just Teie andmetega manipuleerib.
OR
arne
Ma olen kaugel arvamusest, et Omaraha andmetega manipuleerib, ja eriti veel ainuisiklikult minu andmetega. Nii rumalaks ei maksa pidada. Minu usk Omaraha-sse on tugev ja kui ajad paranevad, jätkan ka investeerimist. Investeeringud on seisatud ainult sellepärast, et äkki vajan seda raha ise.

Lähme siis konkreetseks ja teeme lihtsustatud arvutuse.

Minu viimase 6 kuu keskmine laenujääk on ca 10000 EUR.
20% tootluse juures peaks kuus sisse tulema 160-170 EUR.
Tegelik viimase 6 kuu tootlus on keskmiselt 43 EUR kuus.
Ehk siis tootlus ca 5%.
Enne seda poole aasta jooksul oli kasum ca 100-120 EUR kuus, laenujääk samuti 10-11000 EUR.
Need numbrid ei klapi ja mitte kuidagi ei tule väljalaenatud raha tootluseks vähemalt 20%
Täna näitab mu viimase 12 kuu XIRR juba 20,8%. Augusti kasum on hetkel 4 EUR.
Ise suudan välja mõelda - ainuke selgitus mis need numbrid klappima paneb, on, et Omaraha XIRR arvutus arvestab ainult laekunud intressi ja mitte kahjumeid.
Oleksin väga tänulik, kui keegi viitaks, kus kohas ma eksisin.
peeter82
peeter82
Kas ma olen rumal või toimub mingi andmete moonutamine?

Ja nüüd loe oma viimase kommentaari esimest lõiku! Kui andmete moonutamist ei toimu, siis sa ju ikkagi oled rumal. Või ikkagi ei ole rumal ja toimub moonutamine?
vivaldi
vivaldi
kuidas su kommentaar aitab kaasa probleemi lahendamisele ja selgitamisele?
peeter82
peeter82
Oleksin väga tänulik, kui keegi viitaks, kus kohas ma eksisin.

Selle kommentaari põhjal tundub, et eksisid selles kohas: “Ma tean küllalt hästi misasi on XIRR ja kuidas seisev raha seda mõjutab jne.”
RahaFoorum
RahaFoorum
ei noh “tänud” sullegi iroonia eest, oli “abiks”. Kui see tähendab seda, et tootluse vähenedes peab XIRR tõusma, siis ma olen nõus ennast ametlikult lolliks tunnistama. Augusti lõpu seisuga jäi see 21,4% (juuli 19,9%) ja tootlus aegade madalaim.
peeter82
peeter82
ei noh “tänud” sullegi iroonia eest, oli “abiks”.

Irooniat mu kommentaaris ei olnud. Lihtsalt aus ja konkreetne vastus sinu püstitatud küsimusele.
RahaFoorum
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse