• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Vaatasin ja tegin natukene statistikat.
Kõige kõrgemas skoorigrupis on mul 2017 välja antud laenudest hapuks läinud 20%. Kõik on 4-5 aastase perioodiga.

Kuidas teil? Kui palju skooril niimoodi üldse väärtust on?
danielsepp
danielsepp
Vaatasin ja tegin natukene statistikat.Kõige kõrgemas skoorigrupis on mul 2017 välja antud laenudest hapuks läinud 20%. Kõik on 4-5 aastase perioodiga. Kuidas teil? Kui palju skooril niimoodi üldse väärtust on?
Perioode on erinevaid, aga mul 19.4% on müüdud kõrgeimas grupis, teises grupis on osakaal 33.16% ja kolmandas 30.23%. Selle põhjal on vähemalt kõrgeim skoorigrupp ju õigesti määratud.
olavi
2017 välja antud Eesti laenudest kokku on siniseid 22,1%, 901+ grupis on 14,4%, 801+ grupis 43,5%

Kui välja jätta 7a ja 10a laenud, siis on mul kõige hullemad laenud 901+ grupis 3 aastased - 21,4% siniseid.
801+ grupis on kõige hullemad 5 aastased laenud - 48% siniseid.

Osad sinised on ilma skoorigrupita, seega võib skooride järgi tegelik protsent olla veel suurem.

Huvitav grupp on 801+ 10 aastased, kus on 10-st välja antud laenust 8 sinised :)
moneyeater
moneyeater
Huvitav grupp on 801+ 10 aastased, kus on 10-st välja antud laenust 8 sinised :)

Võimalik, et seda gruppi kasutatud on hapuks läinud laenude refinantseerimiseks? kui laenaja ntx ei saa 1a. graafikuga hakkama tehakse talle 5 a refinn ja siis 10 a…??
aleks781
Eestis 5-aastased siniseid 40%, 3-aastased 23%, 2-aastased 20%, 1-aastased 17%.
Skooride järgi vaadetes oli laenud suht õigesti hinnastatud.

Minu järeldus oleks et pikamatesse laenudesse ei tahaks nagu raha panna.
siilivana
siilivana
Eestis 5-aastased siniseid 40%, 3-aastased 23%, 2-aastased 20%, 1-aastased 17%. Skooride järgi vaadetes oli laenud suht õigesti hinnastatud.

Huvitav info.

Minu senine nägemus oli, et pika graafikuga laenud on stabiilsemad.
aleks781
Kui anda 1 aastastesse laenudesse ning siis 5 korda 5 aasta jooksul, siis võib ca 17*5=85.
kindlus
kindlus
Kui anda 1 aastastesse laenudesse ning siis 5 korda 5 aasta jooksul, siis võib ca 17*5=85.

see ei ole päris nii, tegelik tulusus on 1 x (1+0.17)^5 = 2.19 , ehk 119%
aleks781
Punaste laenude arv on mul sel kuul märkimisväärselt kasvanud. Halbade laenude osakaal on suurenenud ligi kaks korda - 1,6% -> 2,7%.
Ausalt öeldes ootasin seda juba varem, jaanuaris tõusid ju 4-5 aastaste laenude intressid üle 30% ja jäidki sinna.
Kuidas teistel?
Huvitav mis toimub, hiiliv majanduslangus?
peeter82
peeter82
Punaste laenude arv on mul sel kuul märkimisväärselt kasvanud. Halbade laenude osakaal on suurenenud ligi kaks korda - 1,6% -> 2,7%. Ausalt öeldes ootasin seda juba varem, jaanuaris tõusid ju 4-5 aastaste laenude intressid üle 30% ja jäidki sinna. Kuidas teistel?Huvitav mis toimub, hiiliv majanduslangus?
Mul on kuine põhiosa kahjum viimased 12 kuud olnud samas suurusjärgus.
olavi
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse