• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Tere!

Vabandan, tekitan uue teema, sest ei leidnud sobivat, kus oma küsimus esitada.

Vaatasin välja antud laene ning ei saa aru, kas intressid on kukkunud? Koguintress on mul märgitud 33% ja see on sama, aga laenuintress sellega oli enne 26%, aga nüüd on kukkunud 23% peale? Varasemalt kõik 33% koguintressiga lepingud olid laenuintressiga 26%, kuid nüüd on laenuintress 23%. Või ma olen millestki valesti aru saanud?
442235
Portaal tõstis kuu alguses Eesti laenude puhul oma vahendustasu 20% pealt 30% peale. Võib muidugi spekuleerida, miks sellest investoreid näiteks postkastis ei teavitatud.
Aga igatahes need, kes foorumis kõiki teemasi ei loe ja jätsid 1. juunil investeerimistingimused muutmata, neil läks raha põlema.
Võib ka arutleda sel teemal, et kui sa oled pannud investeerimistingimustes laenuintressi paika, kas siis portaal võib seda ise muuta? Investorit ju ei huvita koguintressi rida, vaid laenuintressi rida ja seda muudeti.
moneyeater
Ühesõnaga järjest rohkem hakkab omaraha täht kustuma. Arvestades veel järjest tõusvat halbade laenude hulka jääb juba täna lõpuks kätte napilt üle 10%. Ja seda minu 10 000 erineva laenu näitel.
10% saamiseks on aga juba erinevaid viise.
capezy
capezy
Ühesõnaga järjest rohkem hakkab omaraha täht kustuma. Arvestades veel järjest tõusvat halbade laenude hulka jääb juba täna lõpuks kätte napilt üle 10%. Ja seda minu 10 000 erineva laenu näitel. 10% saamiseks on aga juba erinevaid viise.

Praegu 30% vahendustasuga on reaalne intress kõrgem kui siin mingi pool aastat tagasi oli võimalik saada. Minul on reaalne tootlus 14-16 % viimasel ajal. Halbade laenude protsent on üsna stabiilne mitu aastat.
timo99
Küsiks veel, et mis loogika järgi Statistika lehel “Viimased 12 kuud” intress on ca 1% kõrgem kui “Laenuintress” investeerimistingimustes. Statistikas XIRR rida on ca 1% väiksem kui “Laenuintress”, mis on loogiline.
avoxz
avoxz
Küsiks veel, et mis loogika järgi Statistika lehel “Viimased 12 kuud” intress on ca 1% kõrgem kui “Laenuintress” investeerimistingimustes. Statistikas XIRR rida on ca 1% väiksem kui “Laenuintress”, mis on loogiline.
Vahendustasu muudatus mõjutab ainult alates 01.06.2019 kuupäevast sõlmitud lepinguid, vanemad lepingud on vana vahendustasuga. Investeerimistingimuste lehel kuvatakse laenuintressi uue vahendustasu järgi.
vlk494
timo99
Praegu 30% vahendustasuga on reaalne intress kõrgem kui siin mingi pool aastat tagasi oli võimalik saada.
See tuleb eelkõige sellest, et enamus laene viimasel poolaastal lähevad välja 5 aastastena.
Juunis sai tõesti intresse tõsta, paraku tuleb 35% lagi juba 2aastaste laenude juures vastu…
dubow
dubow
Minu OR portfelli netotootus (kassapõhine, maha on arvestatud üle 60 päeva võlad ja tulumaks jms) on stabiilselt üle 15%. Sh. 5 aastastesse ei paiguta üldse ja enamus väiksema skooriga laene on ka “kinni keeratud”. Ületab igati mitmete teiste portaalide (Moneyzen, Bondora, Mintos, Twino, Estatguru, Crowdestate, Kreditex) analoogselt arvutatud tootlust oluliselt.
Oosmo
Vaatasin oma numbreid statistika lehel, numbrid nagu ei jookse kokku.

Lugupeetud kaasfoorumlased ehk natuke aitavad, ühe kuu info statistika lehelt, protsentides:

portfelli jääk, investeeringud 100,00%
investeeringud kuus 9,10%
tagasimaksed kuus põhiosa 5,36%
laenu müük tagatisfondile kuus 1,01%
intress, sh viivis kuus 1,60%
kahjum müügist kuus 0,21%
põhiosa kahjum kuus 0,46%
halbade laenude osakaal 4,10%
halbade laenude osakaal viimased 12k 1,50%
tootlus (xirr) 19,40%
tootlus (xirr) viimased 12k 18,20%

intressist võib kahjum müügist maha võtta?
põhiosa kahjum kuus tähendab portfelli jääk miinus põhiosa kahjum?

Nii mõnelgi on oma arvutusmeetod reaalse tulu arvutamiseks, kas te lahkelt ei jagaks oma tarkusi?
Laisc
Laisc
Vaatasin oma numbreid statistika lehel, numbrid nagu ei jookse kokku.Lugupeetud kaasfoorumlased ehk natuke aitavad, ühe kuu info statistika lehelt, protsentides:portfelli jääk, investeeringud 100,00%investeeringud kuus 9,10%tagasimaksed kuus põhiosa 5,36%laenu müük tagatisfondile kuus 1,01%intress, sh viivis kuus 1,60%kahjum müügist kuus 0,21%põhiosa kahjum kuus 0,46%halbade laenude osakaal 4,10% halbade laenude osakaal viimased 12k 1,50% tootlus (xirr) 19,40% tootlus (xirr) viimased 12k 18,20% intressist võib kahjum müügist maha võtta?põhiosa kahjum kuus tähendab portfelli jääk miinus põhiosa kahjum?Nii mõnelgi on oma arvutusmeetod reaalse tulu arvutamiseks, kas te lahkelt ei jagaks oma tarkusi?
Kõigi nende XIRR'ide ja muude portaali tulukuse arvutusteha hämatakse tugevalt. Õigemini - igaüks kasutab endale sobilikku arvutusmetoodikat. Ja et midagi võrrelda oleks vaja need metoodikad sügavalt läbi töötada.
Mina olen kasutanud lihtsat kassa(laekumise) põhist arvutust sh kandnud üle 60% vahendid täies või garanteerimata mahus koheselt maha) e. keskmine jooksev neto aastatulukus=(laenudesse investeeritud vahendid + vaba raha - (üle 60 päeva võlad * garanteerimata võlgnevuste %))/portaali kantud vahendite seis/aastale taandatud investeerimisperiood.
Oosmo
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse