• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Küsimus selles, kumb tuleb statistika lehelt OÜ raamatupidamises kuluks kanda (investeerimine OÜ alt), kas kahjum müügist või põhiosa kahjum? Kunagi Krista Teearu Pilvebüroost kirjutas, et “kahjumi müügist kannab raamatupidaja kuluks”, aga see oli enne seda kui statistika lehele ilmus rida Põhiosa kahjum.
Kumb siis on õige kuluks kanda?
Anvest
Anvest
Küsimus selles, kumb tuleb statistika lehelt OÜ raamatupidamises kuluks kanda (investeerimine OÜ alt), kas kahjum müügist või põhiosa kahjum? Kunagi Krista Teearu Pilvebüroost kirjutas, et “kahjumi müügist kannab raamatupidaja kuluks”, aga see oli enne seda kui statistika lehele ilmus rida Põhiosa kahjum. Kumb siis on õige kuluks kanda?
Kuna intressid oled juba varem tuluna üles võtnud, siis peaks kuluks kandma “Põhiosa kahjum” rea, muidu arvestad pankrotistunud laenudelt saadud intressitulu kaks korda.
Tegelikult ei saa ma aru, kuidas oleks ka varem saanud kuluks kanda “Kahjum müügist” rea… Võibolla ehk siis, kui kajastasid investeeringut soetusmaksumuses ning tulu/kulu konteerisid ainult lõppenud investeeringute puhul? Ei oska kindlat seisukohta võtta, kuna pole kogu seda Krista Teearu juhendit lugenud.
olavi
Ega Krista Teearu juhendis Omaraha kohta täpselt juhist ei ole. OR-s ju statistika lehel liikumine kassapõhine.

Mina olen siiani konteerinud järgmiselt:
Raha OR portaali: D OR konto - K pangakonto
Välja antud laenud: D välja antud laen - K OR konto
Antud laenude tagasimaksed: D OR konto - K välja antud laen
Intressitulu: D OR konto - K finantstulud
Kahjum müügist (või siis põhiosa kahjum?): D realiseeritud kahjum - K välja antud laen

Ilmselt siis oleks õigem ikkagi kahjumisse kanda põhiosa kahjum, kas olete sama meelt?
Anvest
mina ettevõtte alt kannan põhiosa kahjumi
vest
vest
mina ettevõtte alt kannan põhiosa kahjumi

Aitäh
Anvest
 
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse