• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Tere.Alustasin investeerimisega hetkel eraisikuna.Kui teen kunagi hiljem ettevõtte kas saan kuidagi olemasolevaid lepinguid siduda ettevõttega või jäävad need eraldi.Kas intressidelt tuleb ka eraldi hakata tulumaksu maksma nii eraisikuna kui ettevõttena?
Frussu
Minu teada ei saa eraisiku portfelli ettevõttesse viia. Olen siiski kuulnud, et eraldi kokkulepetega on see vist siiski võimalikuks osutunud. .
Eraisikuna pead deklareerima/maksma tulumaksu igaaastaselt kogu teenitud intressilt. Kahjumeid ja kulusid maha arvestada ei saa. Ettevõttes maksad tulumaksu alles koos dividendi väljamaksetega st investeeringuite tulud/kulud on ettevõtte sisene (raamatupidamise) teema ja seda eraldi deklareerima ega sellelt makse maksma ei pea.
Oosmo
Oosmo
Minu teada ei saa eraisiku portfelli ettevõttesse viia. Olen siiski kuulnud, et eraldi kokkulepetega on see vist siiski võimalikuks osutunud. . Eraisikuna pead deklareerima/maksma tulumaksu igaaastaselt kogu teenitud intressilt. Kahjumeid ja kulusid maha arvestada ei saa. Ettevõttes maksad tulumaksu alles koos dividendi väljamaksetega st investeeringuite tulud/kulud on ettevõtte sisene (raamatupidamise) teema ja seda eraldi deklareerima ega sellelt makse maksma ei pea.
Tänud!
Frussu
Frussu
Saan ma aru et intressi tulu deklareerin kord aastas olenemata kas kannan raha kontole või mitte?
Frussu
Frussu
Soovitaksin eraisikuna siin mitte investeerida. Ainult oma firma alt. Probleem on selles, nagu Oosmo juba eelnevalt mainis, et kahjumeid ja kulusid ei saa maha arvata. Ja neid kahjumeid siin tuleb. Eriti praegu.
Barclay
Barclay
Tänud vastuse eest!
Frussu
Ettevõtet ei näe ka mõtet hetkel teha kuna vaba raha voog investeerimiseks hetkel liiga väike ja raamatupidamine läheks kulukamaks kui portaalis teenin.minu jaoks hetkel raamatupidamine natuke keeruline.
Frussu
Frussu
Ettevõtet ei näe ka mõtet hetkel teha kuna vaba raha voog investeerimiseks hetkel liiga väike ja raamatupidamine läheks kulukamaks kui portaalis teenin.minu jaoks hetkel raamatupidamine natuke keeruline.

Soovitan kaaluda väga põhjalikult seda eraisiku alt investeerimist. 2020. aastal on mu enda portfelli näitel selline olukord, et reaalaset raha juurdekasvu on samapalju, kui maksukohustust .
meelisp976
Barclay
Ettevõtte puhul peab sellel olema ka mingi muu, kui inveteerimise; käive. Vastasel juhul on vaja finantsasutuse tegutsemisluba taotleda. See aga on igavene “kamm”.
Oosmo
Oosmo
enda investeerimisportfelli haldamiseks ei ole vaja tegevusluba. ei pea olema ka müügikäivet ega kedagi palgal. oled ise lihtsalt juhatuse liige, kes palka ei saa. Laenad eraisikuna 0% intressiga ja tähtajatult enda raha enda ettevõttele ja investeerid kuhu tahad. kuludesse saad kanda, mis on ettevõtte tegevusega seotud - näiteks koolitused vms. Maksukohustus tekib siis, kui võtad enda ettevõttest raha välja rohkem, kui oled sinna laenanud ja maha arvanud kulusid.
meelisp976
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse