• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Aasta aega siin keskkonnas investeerinud-vaba raha investeerimiskontol tavaliselt paari päevaga sobivad laenutaotlused leidnud.Ja nüüd juba 10 päeva vaikus.Väljastatud laenude summat jälgides laene ikka võetakse, aga minu investeerimistingimused ei sobi.Paluks selgitust?
eurok
eurok
Aasta aega siin keskkonnas investeerinud-vaba raha investeerimiskontol tavaliselt paari päevaga sobivad laenutaotlused leidnud.Ja nüüd juba 10 päeva vaikus.Väljastatud laenude summat jälgides laene ikka võetakse, aga minu investeerimistingimused ei sobi.Paluks selgitust?


Sa võid igaks juhuks vaadata, et äkki on teised investorid oma intresse madalamaks lasknud ning sinu intressid ei ole enam nendega konkurentsivõimelised.
Pankur
eurok
Aasta aega siin keskkonnas investeerinud-vaba raha investeerimiskontol tavaliselt paari päevaga sobivad laenutaotlused leidnud.Ja nüüd juba 10 päeva vaikus.Väljastatud laenude summat jälgides laene ikka võetakse, aga minu investeerimistingimused ei sobi.Paluks selgitust?

Sama siin, raha seisab. Peale oktoobri lõpus portaalis käivitatud uuendusi ei ole isiklikult investeerimiskontolt ühtegi väljamakset tehtud. Intressid häälestatud küll veidi üle keskmise, kuid tavaolukorras oleks konto selle aja jooksul ammu tühjaks laenatud. Ei ole ka näha, et portaali üldine pakkumuste tase oleks järsult ja oluliselt madalamaks pakutud.
maus
maus
eurok
Aasta aega siin keskkonnas investeerinud-vaba raha investeerimiskontol tavaliselt paari päevaga sobivad laenutaotlused leidnud.Ja nüüd juba 10 päeva vaikus.Väljastatud laenude summat jälgides laene ikka võetakse, aga minu investeerimistingimused ei sobi.Paluks selgitust?

Sama siin, raha seisab. Peale oktoobri lõpus portaalis käivitatud uuendusi ei ole isiklikult investeerimiskontolt ühtegi väljamakset tehtud. Intressid häälestatud küll veidi üle keskmise, kuid tavaolukorras oleks konto selle aja jooksul ammu tühjaks laenatud. Ei ole ka näha, et portaali üldine pakkumuste tase oleks järsult ja oluliselt madalamaks pakutud.


Ei ole sellist probleemi täheldanud. Raha on alati hiljemalt nädalaga oma koha leidnud. Samas jälgin pidevalt üldist intressitaset ja korrigeerin isepakkujaid keskmiselt nädalas korra: iga eduka pakkumise korral protsendikese üles, kui raha seisma hakkab jääma, siis protsendikese alla niipea kui see on liikuma läinud. Pakkujate intressitase on mõnevõrra kõrgem OR soovitatust. Siiani on tootlus vastuvõetav (netto's üle 7%).
Oosmo
Pankur
eurok
Aasta aega siin keskkonnas investeerinud-vaba raha investeerimiskontol tavaliselt paari päevaga sobivad laenutaotlused leidnud.Ja nüüd juba 10 päeva vaikus.Väljastatud laenude summat jälgides laene ikka võetakse, aga minu investeerimistingimused ei sobi.Paluks selgitust?


Sa võid igaks juhuks vaadata, et äkki on teised investorid oma intresse madalamaks lasknud ning
sinu intressid ei ole enam nendega konkurentsivõimelised.


Kõik investorid ei langeta üleöö ja korraga oma intresse.Tegemist siiski portaali haldajate ümberkorraldustega.Ootan omaraha selgitust,et siis korrigeerida oma käitumist.
eurok
Mul sama kahtlane seis, pole isegi oma investeerimissätteid kruvimas käinud v.a lepingut pikendamas.

10pv jooksul alla 1 laenu päevas, varem oli 2-5, väga harva 0.

Kas esilehel kuvatav pakutava raha hulk on kasvanud kuna on juurde tekkinud investoreid või on põhjus selles, et laenud ei lähe välja?

Kui seal automaatikas mingi viga on, see suht räme pang nii investorile kui laenajale ja kokkuvõttes ka portaalile.
profit
Laenamine on kogu aeg käinud lainetena. Üks nädal 35’000, teine 8’000. Äsja sai tehtud paar nädalat telereklaami ja kaks otsepostitust. Need tõstsidki laenamise mahu üles ning pole mingi ime, et nüüd tõmmatakse hinge. Kuna laenusumma on meil üsna avalik, siis võin ette lugeda nädalate mahud alates septembri algusest (tuhandetes): 13-12-26-37-29-9-36-26-22-13. Vähemalt kaks nädalat TV’d on sel aastal veel plaanis, kuid neid pole mõistlik teha üksteise otsa. Veel tasuks tähele panna vaba raha hulka. Hetkel on see 35’000 ehk üsna keskmine.

Äsja sai tehtud koorektuur skoorimisse. Endine neljas grupp on sisuliselt kadunud. See vähendab positiivseid otsuseid 5-6%, mitte rohkem. Küll aga tuleks nüüd korrigeerida intresse. Meie soovitus on, et need võiksid jääda endise esimese ja kolmanda grupi vahele, seega 30 – 40%. Näiteks 30-33-36-39%, lühilaenudel 3-4-5-6%. Samuti soovitame investeerida pikemaks perioodiks - 24 ja 36 kuuks. Päris mitmed investorid on midagi sellist juba ära teinud. Kui laenamine on madalseisus, siis saavadki sisse need, kes raatsivad intressi kasvõi protsendi jagu madalamaks lasta.

On veel üks nüanss, mida tahaks investoritele mainida. Kui laenamine on laes, väheneb vaba raha hulk. Seda tasuks jälgida. Alumine piir on viimastel kuudel olnud 25’000, mis pole iseenesest midagi hullu, kuid probleem on selles, et süsteem tõmmatakse tühjaks just odavamast rahast. Uutele laenuhuvilistele pakutakse liiga kõrgeid intresse ja nad kipuvad loobuma.

Automaatikas pole küll mingit viga. Meie teatavasti näeme süsteemist ka seda, mida teie ei näe. Näeme näiteks taotluste arvu. See on hetkel väga madal.

Omaraha.ee
arne
Huvitav, et samas räägitakse IP foorumis erakordselt suurest taotluste hulgast just viimasel ajal. Ise seal ei investeeri, aga paneb mõtlema!
Marmes
Marmes
Huvitav, et samas räägitakse IP foorumis erakordselt suurest taotluste hulgast just viimasel ajal. Ise seal ei investeeri, aga paneb mõtlema!


Pragusel hetkel on IP's "üleval" kaks aktiivset taotlus. Tähelepanuks, et IP on kõik taotlused nähtavad taotlusel märgitud kuupäevani. OR's jällegi, niipalju kui ma aru saan, kaovad lahenduse saanud taotlused koheselt ja nähtaval on vaid ootel taotlused.

IP käivitas hiljuti pikalt oodatud uue portaali ja investeerimislahenduse sh. ka isepakkuja. Muutus ka oksjonisüsteem - laen antakse välja okjoniga määratletud kõrgema intressiga kõigile pakkujatele sh isepakkujad (st ka neile, kes madalamalt pakkusid).
IP laenukäibe osas pole võimalik palju midagi järeldada, kuna IP ei avalda vaba raha ei hulka ega muutust.
Praegusel hetkel on IP laenusumma ca 1,5 milj. eur, st. mõnevõrra kõrgem OR'st (ca 1,2 MEUR). Samas on IP ka alustanud ORst ca 1,5 aastat varem. PS Mina põen siiamaani IP suht kehvast taustakontrollist tingitud võlgnevusi. Mentelemise teeb lihtsamaks vahekohtusüsteem, mis OR puudub. IPs puudub tagatisfond, kuhu võiks võlgnevuses laene tagasi müüa.
Riskide hajutamiseks (nii OR kui IP suurim risk on portaalid ise) jaotan investeeringud enam-vähem pooleks. Vaatamata erisustele minu nii OR kui IP tootlused enam-vähem võrdsed. PS vahepeal siiski võtsin IPst odavat laenu (minu referentsi põhjal on see võimalik) ja investeerisin OR'sse.
Oosmo
Olgu mainitud, et OR's on vahekogus olemas ja toimib kenasti, kuid on ekslik arvata, nagu oleks tegu mingi võlusõnaga.
Omaraha.ee
arne
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse