• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Kas ma saan õigesti aru, et laenulepingusse lähevad laenaja isikuandmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post)? Kui jah, siis kas Teil ei ole tekkinud seoses sellega ebameeldivaid olukordi (nt otsitakse Teid üles, tehakse kõnesid vms)? Oleksin tänulik, kui jagaksite oma kogemusi.
money2you
Tõenäoliselt ei olnud küsimus adresseeritud meile, aga vastan siiski. Võlglase ukse maha löömine ega muud sarnased meetodid ei aita. Kogu arveldamine toimub läbi portaali ja kui laenaja jääb võlgu, alustab portaal võlamenetlust. Meieni ühtegi sellist vihjet jõudnud ei ole. Ju oleks, kui nii oleks tehtud.
Omaraha.ee
arne
Sama küsimus teistpidi - laenuandjana mulle ei meeldi, et minu isikuandmed on kõikidele laenuvõtjatele kättesaadavad. Pigem sooviks, et portaal varjaks laenuandja isikuandmed laenuvõtjate eest ära.
mikado
mikado
Sama küsimus teistpidi - laenuandjana mulle ei meeldi, et minu isikuandmed on kõikidele laenuvõtjatele kättesaadavad. Pigem sooviks, et portaal varjaks laenuandja isikuandmed laenuvõtjate eest ära.


Kuna siin on siiski lepingud laenuandja (investori) ja laenu saaja e. laenaja vahel (NB OR on vaid vahendaja) siis peavad pooled end kuidagi tuvastama ja oma andmed (sh nimi, id kood, elukoht, muud kontaktandmed jms) ka lepingutesse kirja panema. Kui lepingu pooled on lenulepingus määratlemata, siis pole ka laenajat ega laenuandjat ega ka mingit võimalust "tuulde loobitud" raha kätte saada (kui just väheusutavalt tuul seda ise tagasi ei too??).
Samas, kui lepingulist suhet pole, siis pole ka ei investori ega laenaja andmed teisele nähtavad.
PS Võlgnike andmed teeks, vaatamata kõigele, kõigile nähtavaks. Ja paneks tingimuse, et OR (?ja ka investor?) võib(vad) need avalikustada.
Oosmo
Portaali kommentaar.

Mikadole. Investori andmed ei ole kõigile nähtavad, isegi mitte sama laenu teistele investoritele. Kui laenu kaasatakse näiteks 30 investorit, siis genereeritakse 30 kahepoolset lepingut. Raske ette kujutada, et seda saaks kuidagi teisiti lahendada.

Oosmole. Hetkel oleme kindlalt seisukohal, et võlgnike andmeid me nähtavaks ei tee. Äsja sai seda teemat foorumis põhjalikumalt lahatud - kui siin hakatakse paaripäevaseid võlglasi avalikult näägutama, siis meie sellest huvitatud ei ole. See segab võlamenetlust ja vähendab laenajate usaldust eeskätt portaali vastu.

Omaraha.ee
arne
arne
Portaali kommentaar.

Oosmole. Hetkel oleme kindlalt seisukohal, et võlgnike andmeid me nähtavaks ei tee. Äsja sai seda teemat foorumis põhjalikumalt lahatud - kui siin hakatakse paaripäevaseid võlglasi avalikult näägutama, siis meie sellest huvitatud ei ole. See segab võlamenetlust ja vähendab laenajate usaldust eeskätt portaali vastu.

Omaraha.ee


"paaripäevastega" kindlasti nõus. Teema oleks ikkagi punaste eelkõige pikaajaliste (eelkõige pahatahtlike) võlgnike nime avalikustamisest. Nime avalikustamine oleks üks oluline survevahend võlgniku vastus. Esmajärjekorras makstakse ikka ära need võlad, mis "kõvemini karjuvad" ja "valusamalt mõjuvad".
Oosmo
Kus sa eraisikuna need võlglased avalikustad? Facebookis? Trepikojas? Ma ei näe sellest mingit kasu. Las Omaraha tegeleb asjaga. Nende menetlusskeemis on kindlasti ka maksehäireregister sees.
Raika
Vastan teemaalgataja küsimusele: Investor näeb laenuvõtja täisnime ja isikukoodi. Kontaktandmeid, ega elukohta ei näe.

"Ausal inimesel pole midagi varjata," kirjutas üks Ladina-Ameerika poliitik oma aktifotoga valimiskampaania lendlehtedele mõned head aastad tagasi.
Kui sul mingeid patte hingel ei ole, siis miks on vaja karta, et mõned inimesed näevad, et sul on ühel hetkel olnud kümme kuni paarkümmend € vaba raha välja laenata? Või vastupidi - miks peaks investorit huvitama sinu kui laenaja isik? Kui kontrahti maksegraafik vett peab ja osamaksed probleemideta laekuvad, siis pole ju põhjust torkida, ega isegi mitte mõelda sellele.

Iseasi, kui võlgnevus tekib, aga see teema on tõesti hiljuti väga hästi ja põhjendatult lahti kirjutatud ning mängureeglid ei näe ette võlgniku ja võlausaldaja vahelist kontakti. Vähemalt mitte esialgu.
Siiski meeldib mulle näiteks maksetega hilinejaid vahel guugeldada ja lihtsalt uudishimust vaadata mis elu nad elavad. Aga noh, ma alles algaja ka ning lepinguid veel vähe. Võibolla paari kuu pärast enam ei viitsigi.

Nimi ja isikukood ei ole seaduse järgi DELIKAATSED isikuandmed. Küll on aga seda enamus muud informatsiooni, mida inimesed enda kohta mõtlematult Facebooki või mujale internetti paiskavad.
stonecutter
Lisaks eelnevale. Vastavalt isikuandmete kaitse seadusele saab informatsiooni võla kohta kolmandatele isikutele avalikustada vaid võlgnik nõusolekul. Seega oleks selline isetegevus ka ebaseaduslik.
Omarahal on aga vastavad nõusolekud lepingutes olemas.

Kuna olen ise üle kümne aastat krediiditeemaga tegelenud saan kindlalt väita, et igasugune võlgade omaalgatuslik avaldamine ei anna peale isikliku rahulolu mingit efekti. Samuti on mõttetud inkassode poolt koostatavad nimekirjad ja ettevõtete kodulehtedel avaldatud info võlglaste kohta. Ainus koht kus avaldamine aitab raha liikuma panna on maksehäireregister kuna seda võtavad oma krediidiotsuste langetamisel aluseks kõik krediteerimisega tegelevad ettevõtted. Kui seal on märge üleval ja võlgnik ei saa seetõttu telefonilepingut, kütuse krediiti jne. maksab ta võimalusel oma võlad.
Kui aga pole kuskilt midagi võtta siis ei aita ka loomulikult see koht.
Raika
arne
Portaali kommentaar.

Mikadole. Investori andmed ei ole kõigile nähtavad, isegi mitte sama laenu teistele investoritele. Kui laenu kaasatakse näiteks 30 investorit, siis genereeritakse 30 kahepoolset lepingut. Raske ette kujutada, et seda saaks kuidagi teisiti lahendada.

Omaraha.ee


Kui selliseid investoreid, kes ei taha oma nime laenajatele avalikustada, peaks veel olema(?), siis ehk annab miskit välja mõelda? Ma küll mõistan, et OR roll on täna ainult lepingu vahendamine, kuid võimaluse korral valiksin sellise vormi, kus kummalgi poolel on leping mitte omavahel, vaid OR-ga. Otselepingud annavad küll selle teoreetilise eelise, et OR pankrot ei tähenda automaatselt kogu raha kaotust, samas praktilises elus seda eelist ei ole, sest iseseisvalt oma pisilepingute pisisummasid taga ajada pole kuigi reaalne.
mikado
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse