• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Guugeldasin ühel õhtul ajaviiteks paari laenajat, kes oma esimese maksega mõne päeva kuni nädala jagu on hiljaks jäänud. Kõik nad on ju lihast ja luust (pere)inimesed. Tabasin end mõttelt, et äkki tasuks lisaks OR-i standardprotseduuridele ka investoritel (kes muidugi viitsib) võlglasele meelde tuletada, et ka meie oleme lihast ja luust inimesed, kes oma säästud nende käsutusse usaldanud.

A la saata läbi Feisbuki viisaks sõnum: "Kas Teie olete see John Smith, kes võlgneb Omaraha.ee-le 150 €?" Võimalik, et tegemist on nimekaimuga, aga kui tuleb jaatav vastus, siis soovitada võimalikult kiiresti võlgnevus likvideerida või asuda OR-ga maksegraafiku osas pakutavate võimaluste piires läbi rääkima, et viiviste kuhjumist vältida.
Kui võlglane saab sel viisil paarilt erinevalt inimeselt meeldetuletuse, ehk see mõnda distsiplineerib natuke? Kindlasti on mõningaid pohhuiste, keda ei kõiguta miski, või kes on rahaga täiesti ummikusse sattunud. Maksmisega hilinemine ei ole ju reeglina selles kinni, et raha lihtsalt ei ole. Enamusel võlglastel on see vast ikkagi valikus kinni, et kas maksta võlga või kulutada see raha kuhugi mujale.


On keegi midagi sellist teinud? Või oleks see halb mõte?
stonecutter
stonecutter
Guugeldasin ühel õhtul ajaviiteks paari laenajat, kes oma esimese maksega mõne päeva kuni nädala jagu on hiljaks jäänud. Kõik nad on ju lihast ja luust (pere)inimesed. Tabasin end mõttelt, et äkki tasuks lisaks OR-i standardprotseduuridele ka investoritel (kes muidugi viitsib) võlglasele meelde tuletada, et ka meie oleme lihast ja luust inimesed, kes oma säästud nende käsutusse usaldanud.

A la saata läbi Feisbuki viisaks sõnum: "Kas Teie olete see John Smith, kes võlgneb Omaraha.ee-le 150 €?" Võimalik, et tegemist on nimekaimuga, aga kui tuleb jaatav vastus, siis soovitada võimalikult kiiresti võlgnevus likvideerida või asuda OR-ga maksegraafiku osas pakutavate võimaluste piires läbi rääkima, et viiviste kuhjumist vältida.
Kui võlglane saab sel viisil paarilt erinevalt inimeselt meeldetuletuse, ehk see mõnda distsiplineerib natuke? Kindlasti on mõningaid pohhuiste, keda ei kõiguta miski, või kes on rahaga täiesti ummikusse sattunud. Maksmisega hilinemine ei ole ju reeglina selles kinni, et raha lihtsalt ei ole. Enamusel võlglastel on see vast ikkagi valikus kinni, et kas maksta võlga või kulutada see raha kuhugi mujale.


On keegi midagi sellist teinud? Või oleks see halb mõte?


Olen mingil ajal võlgnikele helistanud (seda küll IPs). Siiski peab võlanõudmisel ettevaatlik olema, et mitte seaduse raame ületada. Just seepärast ei soovita IP investoril ise võlglaste meeldetuletustega tegeleda.
Samas leping on ikkagi investori ja võlgniku vahel ....??? "Kerge", seaduste raame jääv (millised need raamid on?) meeldetuletus võiks olla omal kohal?
Oosmo
Arutasime seda teemat omahahel ja tundub, et mõõduka survestamise vastu ei ole meil midagi. Raske ette kujutada, kuidas saaksime seda keelata? Kui keegi leiab mingit infot või kontakte, siis ehk oleks kõige targem seda meiega jagada.

Juhime siiski tähelepanu, et nii rahade liigutamine kui võlglastega tegelemine on portaali pärusmaa.

Omaraha.ee
arne
Kindlasti ei mõju selline isetegevus ei võlglaste moraalile hästi. Samuti tekiks mul kohe küsimus ka võlausaldajate võrdse kohtlemise teemal.

Minul ei ole Omarahale sissenõudmise osas mingeid pretensioone.Olen aru saanud, et nad saavad sellega ilusasti hakkama. Kui oleme portaali kaudu laenu andnud siis las nemad tegelevad asjaga lõpuni.
Raika
Ei ole minulgi põhjust OR meeskonnale võlglaste/hilinejatega tegelemise osas midagi ette heita. Paar päeva maksmisega hilinemist ei ole tõesti OR-i poolt esialgu vast rohkemat väärt, kui ratsionaalne kirjalik meeldetuletus, mis läheb vist teele automaatselt. Tõsi - Nordea pank näiteks küsis vanasti selle meeldetuletuse eest ühtlasi 50 krooni. Aga olgem ennekõike siiski inimesed, mitte pankurid.

Oma mõtteavalduses pidasingi silmas just hilinejaid, kel pole veel probleemid väga suureks muutunud ning nende südametunnistusele koputamist. NB!, ma ei kasutanud kordagi mõistet "sisse nõudmine".

Näiteks üks kasutaja, kelle laenu esimene osamakse läheb homme või ülehomme viivisesse. OR on saatnud teate. Vastuse osas memo puudub. Skoor on tal korralik (kõrgem kui mul endal :D) ning Facebooki profiili ning muude guugeldades kätte saadavate infokildue järgi tundub igati aus ja korralik inimene, kellel ei tohiks näpud väga põhjas olla. Ma kahtlustaks, et ta on kas unustanud oma laenukohustuse (ei loe ka aktiivselt seda meili, mille aadressi ta OR-le andis) või lihtsalt loodab, et äkki ei hakata veel väga pinda käima, kuna raha kuluks väga hästi ka uutele päevitusriietele vms. ära...

Või teine kasutaja, kellel esimene osamakse on esimest või teist päeva kollases. Tema skooril pole kah viga (ikkagi kõrgem kui mul :D). Talle on tehtud OR-st juba ka telefonikõne (väga hea!) ja on lubanud eilseks ära maksta (vähemalt lubas - asi seegi). Tegu on noore inimesega kellele tuleks ehk ka puht kasvatuslikul eesmärgil meelde tuletada, et võlg ja viivis on ikka väga pahad asjad ning need on teiste inimeste säästud, mitte puu otsas kasvanud raha, mida ta kinni hoiab.

Jagan 100% Arne ja Raika seisukohta, et raha liigutamine peab käima loomulikult läbi portaali. Ma ei mõelnudki, et iga investor läheb võlglase ukse taha ja küsib oma 10 € temalt tagasi :D, vaid andagi hilinejale sõbralikke signaale (just nimelt mitmuses - erinevatelt inimestelt), et kulla mees, sinu käes on minu ja veel paarikümne inimese raha, kes kõik hakkavad üha kannatamatumaks muutuma. Maksa OR-le võlg ära ning kõik jäävad rahule. Seega mina siin investorite ebavõrdse kohtlemise ohtu ei näe.

Probleemide lahendamine jäägu kindlasti OR pärusmaaks. Pigem ma positsioneeriks oma idee probleemide ennetamise lahtrisse

Arne postitusest lugein välja, et on võlglasi, kellega ei saada kontakti. See situatsioon liigitub kindlasti probleemiks ning pakun välja, et need nimed ja isikukoodid (nimed ja isikukoodid ei ole teatavasti delikaatsed isikuandmed) võiks portaalis üleval olla. Viisakalt - a la rubriik: "Inimesed, kellel me palume meiega ühendust võtta" - et keegi ei saaks laimamises süüdistada, aga süsteemi tundvad inimesed saaks aru, et nendega on mingi jama. Eesti on väike ning võib vabalt juhtuda, et mõni portaali ligi 5000 kasutajast teabki kuidas temaga ühendust saada ning võib sellest OR meeskonnale teada anda. Kui sellist nimekirja üleval ei ole, ei saa ka keegi aidata.

Mida vähem on probleeme, mida kiiremini need lahenduse leiavad, seda kindlamalt tunnevad end investorid ning seda rohkem ning seda madalama %-ga hakkaks siit raha läbi käima. See on ju nii investorite kui ka ausate laenajate huvides.

Muide, Investorid näevad laenaja nime ja isikukoodi, aga kas laenaja Investorite omasid ka näeb? Et kas laenaja saab tegelikult igal juhul aru, et ta on läbi OR-i laenanud konkreetsetelt füüsilistelt inimestelt? Kas ta adub, et võlgu jäämise korral on üle Eesti paarkümmend inimest, kes aeg-ajalt vaatavad tema nime ja mõtlevad kes tigedamaid, kes vähem tigedamaid mõtteid.

PS. Olen siin alles umbes 6. nädalat kasutaja ning seepärast võibolla veel natuke naiivne ning rikkumata, aga ehk tekitavad mu mõtted kellelgi paremaid mõtteid, juhul kui minu omad liiga sinisilmsed või elukauged on.

Ettevõtmine on tervikuna igal juhul väga sümpaatne ja loodan väga, et tegijate jõud ei rauge!
stonecutter
Stonecutterile... veeeeidi sinisilmne ehk küll ;), aga saan su murest aru. Ise olen mõelnud hakata neid võlglaseid "kimbutama", aga vaid selliste kasutajate puhul nagu seda on näiteks kairi34. Tänaseks asjad juba nii halvad, et sentigi pole laekunud alates 2012. aasta septembri algusest ning alles kuu aega tagasi jõudis asi kohtusse (otsust veel pole). Mõtlesin ka ise, et kui investorid oleks ehk kontakteerunud, kes teab, kas asi oleks nii kaugele läinud. Kindlasti on hulgaliselt ka lootusetuid juhtumeid jne... See päev/kaks või nädal/kaks makse hilinemist... Tundub praegu küll köki-möki ;)
tiramisu
Portaal vastab stonecutterile.

Kuue nädalaga olete raha välja laenanud ja esimesed maksed on äsja kätte jõudnud. Need kaks inimest, kelle kasutajanime Te mainite, on napilt paar päeva võlas ning üks neist on lubanud kohe ära maksta. Ütlen ausalt, et me ei ole absoluutselt huvitatud selliste juhtumite avalikustamisest ja diskussioonist nende nimede ümber. Liiga vara.

Võlglastega tegelemine on väga personaalne ja delikaatne teema. Hetkel tegeleb sellega teatavasti Liisi järelmaksu tiim. Liisi on algusest peale (üle 17 aasta) hoidnud positsiooni, et väikese võla tekkimisel ollakse sõbralik ja üritatakse maksimaalselt läbi rääkida. Kurjaks minnakse alles siis, kui asi on täiesti käest ära. Vahel on Omaraha investorid meile ette heitnud, et infot protsessi kohta on justkui vähe. Püüame end selles osas parandada.

Vaatame korraks asja laenaja mätta otsast. Inimene avaldab meile delikaatset infot, näiteks "sattusin haiglasse, kaotasin töö, olen veidi hädas aga aüritan välja rabeleda". Meie kopeerime selle info laenu memosse, seda näevad 20-30 investorit ja üks neist riputab teema foorumisse üles. Kuidas tundub? Juhtub kaks asja - see konkreetne võlglane meiega enam ei suhtle aga vähe sellest, seda näevad ka teised laenajad ja varsti ei suhtle ka nemad.

Niisiis me väga palume, et te usaldaksite meid. Kui tundub, et teie käes on kasulikku infot, siis saatke see meili teel või postkasti kaudu. Sellest on rohkem kasu kui avalikust näägutamisest. Me ei soovi muutuda mõne Rootsi banki taoliseks monstrumiks, kes inimesed paari tuhande euro eest vastu seina surub ja nende maja või korteri ära võtab.

Ilmselt Te teate, et laenaja, kes on omarahale kasvõi ühe päeva võlgu, siit raha juurde ei saa. Kui võlg läheb kohtusse, on sellest juba niikuinii maksehäireregistrile teda antud, seega info ongi juba üsna avalik. Selles staadiumis meid enam väga ei häirigi, kui võlglase personaalküsimust foorumis lahatakse.

Rusikareegel siis selline – lootusetuna (kohtus, täitmisel) tunduvate juhtumite kallal võite ju veidi näägutada, aga lühikesed võlad usaldage meile.

Omaraha.ee
arne
Stonecutter tänab portaali!

Just seda ma sisimas kõige rohkem ootasingi - portaali selget argumenteeritud seisukohta. Ka teiste teemade all on portaali meeskonna vastused olnud alati väga head ja üheselt mõistetavad! Tänan!

Kuna seni antud nurga alt seda küsimust arutatud ei oldud, siis tundus mõistlik enne isepäi askeldama hakkamist nõu pidada. Ilmselt mul on liiga palju vaba aega :D

Aga asi on nüüd mulle ja ilmselt ka teistele dumbuseritele selgem. Rohkem usaldada hästi sisse töötanud süsteemi.

Kustutasin viidatud kasutajanimed oma postitusest ära. Need EI OLNUD algselt mõeldud häbimärgistamisena, vaid mu jutu illustratsioonina, aga nüüd päev hiljem uuesti üle lugedes tundus see mullegi ehk liiga ennatlik isiklik lähenemine, et foorumisse igaveseks ajaks rippuma jätta. Nagu enne juttu oli, nende konkreetsete inimeste "google-renomee" ei anna praegu alust arvata, et nendega tõsisemaid probleeme tekkida võiks.

stonecutter
 
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse