• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Eelpooltoodut kommenteeriks, et tulumaksu peab tasuma kogu Omaraha virtuaalkontole laekunud intressidelt ja viivistelt, isegi kui osalt sellest arvestatakse maha vahendustasu.

Seega kui kontole laekub 10 eurot intresse ja sellest 40% läheb näiteks vahendustasuks, tuleb tulumaksuks ikkagi tasuda 2.1 eurot.

Oleme seda teemat isePankuris EMTA-ga rääkimas käinud ning kui keegi seadust rikkuda ei soovi, siis kahjuks nii tuleb käituda.
ptomberg
Ehk siis investor maksab tulumaksu 1.26 ja omaraha portaal 0.84
ainsus
ainsus
Ehk siis investor maksab tulumaksu 1.26 ja omaraha portaal 0.84

Vaevalt, et Omaraha nüüd investorite eest tulumaksu tasuma asub. Olukord on eeldatavasti pigem nii:
- Laekunud intresse 10€
- Investori poolt tasutav tulumaks = 21% * 10€ = 2.1€
- Investori poolt Omarahale tasutav vahendustasu 4€
- Investorile kätte jääv summa = 10-2.1-4 = 3.9€
ptomberg
ptomberg

Vaevalt, et Omaraha nüüd investorite eest tulumaksu tasuma asub.

Arvestades seda, et tulud on jagatud, oleks nagu loogiline, et ka maksud on samas proportsioonis jagatud. Aga eks seda otustab juba omaraha meeskond.
ainsus
Varasematest omaraha vastustest sel teemal:
miks omaraha meeskond siis mulle kinnitab, et mina investorina maksan tulumaksu ainult sellelt osalt intressidest, mis mulle jääb, s.t. millest vahendustasu on juba maha arvatud?
rannik
Mina saan aru nii, et kuna leping on sõlmitud otse laenuvõtja ja laenuandja vahel, siis tulu laekub laenuandjale ning seega on tema kohustatud sellet tulumaksu maksma. Kui sa oma tulust annad osa näiteks omarahale või ostad pudeli viina, siis ei anna see sulle mingit õigust vähem tulumaksu tasuda.
svenss
Ilus muidugi oleks, et omaraha tagastab vahendustasuna võetud summa pealt siiski tulumaksuks kuluva osa, aga ega hetkel neil seda plaani ilmselt pole. Maksad aga ise ka selle eest, mida saanud pole.

Ehk siis reaalne kulu on:
20% vahendustasu korral 24,2%
25% - 30,25%
30% - 36,3%
35% - 42,35%
40% - 48,4%
RahaFoorum
RahaFoorum
Ilus muidugi oleks, et omaraha tagastab vahendustasuna võetud summa pealt siiski tulumaksuks kuluva osa, aga ega hetkel neil seda plaani ilmselt pole. Maksad aga ise ka selle eest, mida saanud pole.

Ehk siis reaalne kulu on:
20% vahendustasu korral 24,2%
25% - 30,25%
30% - 36,3%
35% - 42,35%
40% - 48,4%


Probleem on ju selles, et minu otsesele küsimusele on antud vastus, milles omaraha meeskond mulle kinnitab, et mina investorina maksan tulumaksu ainult sellelt osalt intressidest, mis mulle jääb, s.t. millest vahendustasu on juba maha arvatud!
Seda kirjavahetust on siitsamast foorumist võimalik lugeda.

Omaraha, kas - pehmelt öeldes - ei räägita investorile tõtt?
rannik
Suhtleme praegu maksunduses pädevate inimeste ja ametitega ning anname tulemusest varsti teada. Omaraha loomulikult ei maksa kellegi eest mingeid makse, samas need maksuskeemid, mida siinses foorumis genereeritakse, ei vasta kindlasti tõele. Reeglina tuleb makse maksta teenitud tulult. Nii et palume veel veidi kannatust.
arne
Soovitan Maksuametis rääkida Hannes Uddega, kes on P2P mudeliga väga kursis. Tema koos EMTA juristidega kinnitas, et tulumaksu peab tasuma kõigilt laekunud intressidelt ning viivistelt. Eraisikuna raamatupidamislikku tulu pole elik mingeid kulusid maha ei saa arvata. Nii on olukord ka pea kõikides teistes Euroopa riikides: Inglismaal näiteks ZOPA kliendid on teema parlamendisaadikuteni viinud.
ptomberg
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse