• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Tere!
Ma saaksin tabelist aru nii, et ‘Portfelli jääk’='Laekumised pangakontolt'+'Intress'-'Boonus'-'Kahjum müügist'.
Panen oma numbrid sisse, tuleb 7600+3025,25-60,01-180,43=10384,81.
Tabelis on ‘Portfelli jääk’=10166,04.
Vahe on 218,77.
Mis tekitab selle vahe?
xrasa
Asendage kahjum müügist number inkassole müüdud lepingute põhiosa kahjumiga. Filtreerige välja sinised lepingud ja lahutage välja laenatud summast laekunud põhiosa. Samuti ei pruugi kogu portaali kantud raha olla investeeritud, investeerimata raha ei arvestata statistika lehel portfelli jäägi sisse.
vlk494
tere,
saan ma õigesti aru, et kui sellest valemist eemaldada sissemakse summa siis saab teenitud kasumis?
Ehk siis minu kokku 2017 intress 1524,82 – boonus 13,97 – põhiosa kahjum 944,82 = Kasum 566,03 EUR.
corvert
Eraisikuna pead veel maha arvama tulumaksu intressidelt: 1525 * 20% = 305.

Netokasumiks jääb sul ~200 EUR
mahe
mahe
Eraisikuna pead veel maha arvama tulumaksu intressidelt: 1525 * 20% = 305.Netokasumiks jääb sul ~200 EUR

Jätame selle eraisiku teema välja. tahan lihtsalt teada kas arvutus on õige.
corvert
corvert
Ehk siis minu kokku 2017 intress 1524,82 – boonus 13,97 – põhiosa kahjum 944,82 = Kasum 566,03 EUR.
Arv 1524,82 sisaldab ka veel laekumata novembri ja detsembri prognoositavat intressitulu. Kui asendate selle arvu reaalselt laekunud intressiga, siis on arvutus õige.
vlk494
corvert
Statistika tabeli järgi ei ole võimalik plusse ja miinuseid kokku asjada. Ilmselt selle pärast, et samad intressinumbrid liidetakse nii saadud intresside reale kui ka müüdud laenude kahjumi reale. Mida pikemaaegsed laenud, seda rohkem kiiva läheb, võid oma kahjuminumbriga lausa plussi minna.
Sellepärast ka ‘Investeeringud’ number palju väiksem, kui ‘statistika’ numbrite kokkuliitmisel saaks.
Parandage, kui ma eksin.
xrasa
xrasa
Statistika tabeli järgi ei ole võimalik plusse ja miinuseid kokku asjada. Ilmselt selle pärast, et samad intressinumbrid liidetakse nii saadud intresside reale kui ka müüdud laenude kahjumi reale. Mida pikemaaegsed laenud, seda rohkem kiiva läheb, võid oma kahjuminumbriga lausa plussi minna.
Sellepärast ka ‘Investeeringud’ number palju väiksem, kui ‘statistika’ numbrite kokkuliitmisel saaks.
Parandage, kui ma eksin.
Meil on statistikas nüüd ka “Põhiosa kahjum” arv, mille arvutusse ei ole lisatud laekunud intressi. Sama arv oli enne ka leitav investeeringute lehelt, kui lahutate siniste lepingute laenatud summast laekunud põhiosa.
vlk494
xrasa
Tegelikult ma eksisin - asi on vahepeal paremaks läinud - ‘Põhiosa kahjum’ on uus ilming ja ma panin oma arvutuses plusse/miinuseid vähe valesti, nüüd sain tõelähedase vastuse kätte:

Portfelli jääk =
Laekumised pangakontolt + Intress - Põhiosa kahjum -Boonus -(raha) Kontol - (täna) Välja laenatud -
xrasa
Mis on “põhiosa kahjum”-i ja “kahjum müügist” erinevused?
Lisaks sellele on tekkinud mingi uus rida “Müüdud laenud” mille küsimärgi onMouseOver ka midagi tarka ei näita. Millega tegu? Ma ise ei ole ühtegi laenu müünud…
DEEM0N
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse