• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Hei!

Vaatasin korra portaali tootlust 2011-2014 Eesti laenude osas, kui veel toibuti masust, olulist mõju ei leidnud. Pigem on just viimastel aastatel, ehk majandustõusu ajal 1-2% võrra tootlus vähenenud (ilmselt pigem väiksema intressiga laenamise tõttu). Püüan aru saada, kuivõrd mõistlik on Eesti inimestele laenamine praegusel ajal, kui majanduslangus on tulemas?

Kas keegi on põhjalikumalt analüüsinud, mis toimus eelmise masu ajal Omaraha laenude tagasimaksetega? Kas tagatisfondi müümise osakaal oli kõrgem, kui viimastel aastatel ja kas tootlusele oli mõju?

Tänud!
jonender
Äripäev kirjutas, et 65 000 inimest võib töö kaotada.
Loodame, et nii hullusti ei lähe. Kui aga mustad stsenaariumid hakkavad tõeks saama, siis tuleb neid “punaseid” hunnikus.
capezy
jonender
Eelmise masu ajal polnud Omaraha olemaski, mis analüüsi sa seal teed?
vivaldi
vivaldi

Omaraha esimesi andmeid on näha 2011 aastast, siis olid ilmselt veel masu mõjud tunda.
jonender
jonender
Masuaegseid lepinguid, mille mõju 2011 jälgida oleks saanud, siiski ei olnud. Ei olnud ka võlgade sundmüüki. Igaüks otsustas ise, mida müüa, mida mitte.
OR
arne
capezy
Äripäev kirjutas, et 65 000 inimest võib töö kaotada.Loodame, et nii hullusti ei lähe. Kui aga mustad stsenaariumid hakkavad tõeks saama, siis tuleb neid “punaseid” hunnikus.
Tuleb juba praegu. Ise panin juba 2 nädalat tagasi investeerimise pausile. Mitte et tingimata ei julgeks, vaid äkki endal võib seda raha vaja minna.
peeter82
jonender
Omaraha esimesi andmeid on näha 2011 aastast, siis olid ilmselt veel masu mõjud tunda.

Siis oli pigem tunda seda, et asjad hakkavad paremuse suunas minema. Bondora alustas sarnaselt suht kriisi põhjast, kus laenu anti koguni kehtivate maksehäiretega inimestele. Alguses oli maksetega raskusi, aga taastumine oli ulmeliselt hea, sest töökohti tekkis pidevalt juurde ja palgad tõusid.
RahaFoorum
Kui ma võrdlen oma portfelli statistikat kogu portaali omaga, siis märkan olulisi erinevusi.
Halbade laenude osakaal 4% vs 0,5%. Millest selline erinevus? Tagatud laenude suur osakaal (mul neid pole)?
XIRR on kah portaalil parem kui mul, kui neid madala intressiga tagatud laene arvesse võtta, siis kuidas see võimalik on?
Toimub mingi ilustamine või teen ma midagi väga valesti (selles viimases kahtlen)?
peeter82
Tundub, et see üleüldine lähebki alla tänu tagatud laenudele. Tavalaenud mul ka halbu 3.5%. Koos tagatud laenudega näitab 0.1% juba viimased pool aastat. Mis tundub ka kahtlane, kuna mul tagatud laene u. 50% portfellist.
capezy
Mul tootlus kukkus kivina juba märtsis, aprillis jäi samale madalale tasemele. Väljuda ei kavatse, hetkel reinvesteerimine peatatud, mai keskel jätkan.
loanshark79
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse