• info@omaraha.ee
  • |
  • 58 070 613
Miks tagatud lanude intress on kolinal kukkunud?
Power
Mais oli 9% (ehk peale vahendustasu 8,55% ja peale tulumaksu 6,84%), augustis oli veel 8% (ehk peale vahendustasu 7,60% ja peale tulumaksu 6,08%), nüüd 7% (ehk peale vahendustasu 6,65% ja peale tulumaksu 5,32%). See tähendab, et 22,2% on tootlikus langenud.
Kui küsid, et miks, siis ma arvan, et nad katsetavad, et kui madala intressiga on investorid nõus investeerima.
Praegu on buum ja kiire inflatsioon (palgad ja kinnisvarahinnad tõusevad umbes 7% aastas). Paljudel jääb kuus 500 eurot üle ja siis sellepärast investeeritakse ka nii madala tootlikusega kohtadesse. Aga kui tagatud laenude intress on väiksem kui inflatsioon (palgakasv ja kinnisvara hinnatõus jne), siis tegelikult saad “vähem” raha tagasi kui välja laenasid.
standard
7. augustil oli veel 9%, mis niigi madal. Nüüd 7%ga pole enam üldse mõtet tõesti…
freedo
Sama siin. Oma invest.tingimust alla 9% ei lase ja kui raha hakkab tagatud laenu kontole kogunema, hakkan välja kandma teiste portaalide jaoks.
mtamm
Minu arvutuste järgi:

Kui teed tagatud laenu lahti ja jagad intressid välja laenatud summaga, saan ma laenuintressiks märgitud 7,6% asemel 4,56%, nüüd võtta tulumaks ka sealt maha, siis jääb ainult 3,64%. Ilmselgelt on Omarahas investeerimine muutunud. Lisaks tagatiseta laenud paljud punased, kollased ja sinised.
Ants88
Ants88
Minu arvutuste järgi:Kui teed tagatud laenu lahti ja jagad intressid välja laenatud summaga, saan ma laenuintressiks märgitud 7,6% asemel 4,56%, nüüd võtta tulumaks ka sealt maha, siis jääb ainult 3,64%. Ilmselgelt on Omarahas investeerimine muutunud. Lisaks tagatiseta laenud paljud punased, kollased ja sinised.

7,6% arvestatkse ju igakuise laenujäägi pealt. Kui esimesel kuul makstakse näiteks 1000 eurisest laenust 100 euri tagasi, siis järgmise kuu saak on sul 7,6% 900 euri pealt. Järgmine kuu saad juba 7,6% 800 euri pealt jne. Viimane kuu saad 7,6% ainult 100 euri pealt juba. Lihtne
freedo
freedo
Ok, tänud selgitamast. Siin ma eksisin jah. Siis jääb netoks umbes 6%.
Ants88
Kas tagatud laenudel on lähiajal oodata intresside tõusu? Praegu sinna väga raha ei paigutata madalavõitu intressiga… Või pole portaalil motivatsiooni laenusid täis saada, enne, kui nenede tähtaeg täis saab ja ära kustuvad?
Mis tulevik tagatud laenude kohta räägib üldisemas mõttes?

Tervitustega 2
kaks
kaks
Kas tagatud laenudel on lähiajal oodata intresside tõusu? Praegu sinna väga raha ei paigutata madalavõitu intressiga… Või pole portaalil motivatsiooni laenusid täis saada, enne, kui nenede tähtaeg täis saab ja ära kustuvad? Mis tulevik tagatud laenude kohta räägib üldisemas mõttes?Tervitustega 2
Hetkel puudub suuremate summade vastu vajadus.
OR
arne
Tagatud laenud ikka alles jäävad, või tõmmatakse mingi hetk juhe seinast välja?
Pillepreis
Laenusumma:
Laenuperiood:

Tagasimakse:

Intress alates 12% aastas, laenud kuni 5 aastaks.

* Esialgne pakkumus on näitlik.

Logi sisse